Από το Εγώ στο Εμείς! Γιορτή Εθελοντισμού

ΠΡΟΣ:

Όλες τις Σχολικές Μονάδες ΔΔΕ Κιλκίς

ΘΕΜΑ:

«Από το Εγώ στο Εμείς! Γιορτή Εθελοντισμού»

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης δια των Υπευθύνων του Συμβουλευτικού Σταθμού Νέων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κιλκίς και του Γραφείου Σχολικών Δραστηριοτήτων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κιλκίς συνδιοργανώνει με το Δήμο Κιλκίς Ημερίδα, την Πέμπτη 16 Οκτωβρίου 2014 και ώρες 10.30π.μ. ? 13.00μ.μ στο Συνεδριακό Κέντρο Δήμου Κιλκίς, με θέμα: Από το Εγώ στο Εμείς! Γιορτή Εθελοντισμού.

Καλούνται οι Εκπαιδευτικοί εφόσον το επιθυμούν να λάβουν μέρος στην εκδήλωση με αναμόρφωση του ωρολογίου προγράμματος. Οι Διευθυντές/ντριες των Σχολικών Μονάδων του Δήμου Κιλκίς να μεριμνήσουν, ώστε την εκδήλωση να την παρακολουθήσουν ένα ή δυο τμήματα των σχολείων τους ή και μαθητές των τάξεων στα πλαίσια των διδακτικών επισκέψεων.

Παρακαλούμε για τις δικές σας ενέργειες.

Ο Δ/ντής Δ.Ε. Ν. Κιλκίς

Γεώργιος Ν. Κωνσταντινίδης