Διημερίδα

Ολοκληρώθηκε με μεγάλη επιτυχία η πρώτη φάση της διημερίδας που διοργανώθηκε σε συνεργασία του Γυμνασίου Αξιούπολης , του Γ.Ε.Λ. Αξιούπολης και της Συμβούλου ΠΕ01 Μιχαλοπούλου Ελένης υπό την αιγίδα της Δ/νσης Β/θμιας Εκπ/σης Ν.Κιλκίς.

Το Πρόγραμμα

Οι εισηγήσεις:

«Διοίκηση Σχολικής Μονάδας. Δικαιώματα και υποχρεώσεις του Συλλόγου Διδασκόντων» από το Διευθυντή της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Κιλκίς, κ. Κωνσταντινίδη Γεώργιο, Msc Φιλόλογο ? Θεολόγο.

«Η καλλιέργεια κλίματος συνεργασίας ως συντελεστή για την αποτελεσματική λειτουργία του Σχολικού Οργανισμού.» από την Msc κα Μιχαλοπούλου Ελένη, , Σχολική Σύμβουλο ΠΕ01.

«Αντιμετώπιση προβληματικών καταστάσεων στο Σχολείο» από την κα Ευαγγελοπούλου Ειρήνη, Msc στις Ανθρωπιστικές επιστήμες, Ειδική Παιδαγωγό, Προϊσταμένη ΚΕΔΔΥ Ν. Κιλκίς.

«Γλώσσα του σώματος. Μία μορφή μη λεκτικής επικοινωνίας» από την Ψυχολόγο κα Παπαρήγα Αθανασία.

DSC 0289DSC 0296DSC 0305DSC 0310DSC 0314DSC 0318